alexbard: (Me in InfraRed)
[personal profile] alexbard
Минулого тижня був у відрядженні в Нижньому Новгороді. На виставці.
Там з'явилася змога познайомитися напевне з провідним фахівцем із застосування термогафії для медичної діагностики - доктором медичних наук, Колесовим Сергійом Нікандровичем.
З його контактами мені допомогли знайомі з Санкт-Петербургу. Але й пан Колесов дуже легко згодився на зустріч. Під час розмови виявився дуже приязною й відкритою людиною, що не завжди буває.
Мені цікаво було зрозуміти, які вимоги він як лікар ставить до тепловізорів, які перспективи можуть мати мої тепловізори в медицині. Одностайної відповіді я не отримав, бо її насправді немає, але на багато питань отримав відповіді під час розмови.
Врешті все зводиться до того ж, на чому я й раніше стояв: щоб ефективно застосовувати термографію в своїй галузі, треба бути гарним фахівцем в своїй галузі й добре розуміти, що і як функціонує. Тоді тепловізор просто дасть тобі необхідну інформацію.
Із неживими об'єктами іноді буває складніше: їм неможна сказати, що зробити, як стати, яке навантаження взяти. Не завжди можна подати якесь відоме навантаження або забезпечити зміну навантаження, як тобі хочеться - бо все працює.
А людину можна попрохати виконати якісь вправи й подивитися, як змінюються температури тіла. Проте - треба знати, із чим ці зміни пов'язані. Тож в першу чергу треба бути гарним лікарем і добре розумітися на тому, як функціонує людський організм і без тепловізора.
Чути про все це було дуже цікаво. Нажаль, в Україні мені так і не вдалося завести знайомства з лікарями, які б з одного боку з ентузіазмом до термографії поставилися, з іншого боку, які б могли доволі чітко пояснити, чому і як змінюються температури поверхні тіла людини.
Тому, коли розмова торкнулася можливості придбати дві книжки, автором яких є пан Колесов, я просто запитав "Скільки?" :).
Книжки були видані малим тиражем - всього 500 примірників - тобто для вузькогалузевого використання.
Мені ж потрібні, щоб знати, як все розвивалося на території колишнього СРСР й достатньо кваліфіковано відповідати на запити наших дистриб'юторів на кшталт "ми хочемо запропонувати тепловізори медикам".
А ще пан Колесов провадить навчальні курси для лікарів із застосування тепловізії в медицині.
Також він мав безпосереднє відношення до створення мережі кабінетів тепловізійної діагностики в останні роки існування СРСР. Нажаль, після краху більшість обладнання поступово вийшла з ладу, а цікавість до тепловізійної діагностики згасла, бо стали з'являтися й поширюватися більш дорогі але й більш потужні методи прямої візуалізації, які насправді ставили набагато менші вимоги до кваліфікації лікаря для постановки діагнозу. Хоча з останнім твердженням можна й посперечатися.
Отже нижче скановані обкладинки тих книжок, що я отримав.

Kolesov Kolesov_001

Date: 2013-05-18 07:32 pm (UTC)
From: [identity profile] dr-trollin.livejournal.com
асоціативно до цього питання цікавим є

http://www.findpatent.ru/patent/243/2435522.html
"
...
Близким к заявляемому способу по уровню технического решения является тепловизионное исследование инфракрасного излучения при остеохондрозе позвоночника [Колосов С.Н. Остеохондроз позвоночника: неврологические и тепловизионные синдромы. - Нижний Новгород, 2006. 212 с]. В данной работе поверхностное инфракрасное излучение расшифровывается как отражение уровня напряжения мышц и локального раздражения соматических нервных корешков. В то же время известно, что соматические нервные волокна не обладают электрической активностью на поверхности кожи [Иванов К.П. // Российский физиологический журнал им. И.М.Сеченова 92(5): 578-592. 2006] и, следовательно, не могут обладать инфракрасной излучательной способностью.

..."
Edited Date: 2013-05-18 07:36 pm (UTC)

Re:

Date: 2013-05-18 07:38 pm (UTC)
From: [identity profile] alexbard.livejournal.com
По-перше, до чого тут електрична активність? Там рівень постачання крові більше грає роль і просто процеси, які відбуваються у тканинах. А також реакція на різні подразнення у вигляді зміни температури.
А щодо "не могут обладать инфракрасной излучательной способностью" - дивно, бо її мають всі тіла :).

Date: 2013-05-18 07:43 pm (UTC)
From: [identity profile] dr-trollin.livejournal.com
от я і кажу "цікавим" :)

а от цкавим дійсно - то теза Колосова
"Нижегородский научно-исследовательский
и клинико-диагностический центр теплорадиовидения

Третье десятилетие (с 2004 года по настоящее время)

Разрабатывается принципиально новая методология проведения тепловизионных исследований: оценка динамики тепловой картины после проведения специфических для каждой нозологической формы функциональных проб с целью объективизации сосудисто-метаболических реакций, лежащих в основе формирования патологических термопаттернов"(с)

а гарна фраза-то...

"лежащих в основе формирования патологических термопаттернов"

November 2015

S M T W T F S
123456 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 20th, 2017 11:23 pm
Powered by Dreamwidth Studios