alexbard: (Me in InfraRed)
[personal profile] alexbard
Отже, трохи відійшов від шаленого листопада. Бо заїздився, якщо чесно.
Бо спочатку півтори тижні в Сан-Антоніо, потім одразу до Санкт-Петербургу, потім до Красноярську. В результаті до офісу я потрапив лише через три тижні :).

Власне, що я там робив у Сан-Антоніо?

Мені випала нагода пройти тренінг з термографії 1 рівня. З одного боку, давно вже хотів почати "формалізувати" свої професійні навички, з іншого боку, дуже хотів подивитися, як подібні тренінги в США відбуваються, зважаючи на те, що тепловізійні технології зараз в основному сунуть саме звідти й саме в США найрозвиненіші застосування термографії. А тут ще на роботі американські колеги дуже наполегливо запропонували мені пройти цей тренінг. Настільки наполегливо, що він відбувся навіть після того, як мій місцевий московський менеджмент прийняв однозначне рішення про те, що зсунути час проведення тренінгу на наступний рік - це найкраща нагода скоротити видатки в межах загальносвітової кампанії зі скорочення видатків у межах нашої компанії по всьому світі.

Тренінг проводила компанія Snell Infrared, яка спеціалізується саме на навчанні з термографії. З цією компанією в моєї фірми дуже тісні стосунки, які з одного боку склалися історично, а з іншого боку, Snell Infrared як на мене дуже добре вміють проводити такі навчання й дійсно мають дуже суттєвий досвід в тепловізії.

Як потім з'ясувалося вже під час приватних розмов після основного курсу, особистий тренінг мені надавав пан Рой Хаф, один з провідних спеціалістів й тренерів з термографії в світі. Свого часу він навіть приймав участь у розробці програм діагностування обладнання за допомогою тепловізії на Чорнобильській АЕС у 1997 році по програмі міжнародної допомоги уряду США Україні, за що й був згаданий у дуже гарній книжечці з діагностування електрообладнання, яку було видано в Україні:
0578504
І досі він консультує спеціалістів з неруйнівного контролю в Боїнгу, а також регулярно працює консультантом для уряду США із забезпечення технологічної безпеки АЕС у США. Ну і до того ж він є співвласником Snell Infrared.

Отже, покінчивши з регаліями, можна перейти до розповіді.
Тренінг проходив у будівлі American Payroll Association, майже в самому центрі міста. Оскільки після основного тренінгу в
мене був запланований ще й персональний тренінг, то готель я бронював виходячи з необхідності бути в Сан-Антоніо довше, ніж решта учасників. Оскільки на вихідні відбувався марафон, то в місті були проблеми з вільними місцями в готелях у центрі. Тож я забронював собі номер в другому запропонованому організаторами тренінгу готелі на околиці, який мав безкоштовний шатл до центру міста.
IMG_1729
Будівля, де відбувалися заняття.
Яка програма тренінгу:
Історія термографії і її застосування.
Теоретична частина: будова тепловізорів, основні технічні характеристики, теплове випромінення, механізми розповсюдження тепла, основні фізичні закони по темі, коефіцієнт випромінення, коефіцієнт відбиття, випромінення абсолютно чорного тіла, випромінення реальних тіл.
Практичні заняття. Як провести експрес-контроль працездатності свого обладнання, як використовувати різноманітні режими роботи тепловізорів, що таке рівень, що таке діапазон зображення, аналогії з видимим зображенням.
Застосування: діагностування електричного обладнання, діагностування механічного обладнання, обстеження будівель, обстеження дахів.
Екзамен.

Всього було 36 учасників з різних фірм, що займаються зовсім різною діяльністю: виробничі фірми, сервісні фірми, будівельні фірми, муніципальні послуги і навіть одна фірма, що виробляе компоненти для літаків. Дуже багато було людей зі служб обслуговування електричного обладнання.
Загальна практика такі тренінги проводити із використанням людьми власного обладнання. Тобто всіх, хто бажає пройти такий тренінг, запрошують взяти з собою власний тепловізор, щоб було з  чим працювати під час занять.

IMG_1739 IMG_1738

Цікаво, що дуже багато людей приїхали з тепловізорами Fluke. Коли я спитав тренерів, як у них із цим буває - вони сказали, що це випадковість. Просто продукція Fluke дуже популярна в США.

IMG_1749IMG_1748

В принципі під час тренінгу я не помітив якої-небудь упередженості щодо різних виробників. Навпаки, тренери максимально намагалися допомогти всім розібратися саме з їхніми приладами і навчити максимально ефективно ними користуватися.
Заняття проходили дуже легко й весело, з мінімумом формальностей.

IMG_1861IMG_1767
IMG_1751IMG_1746
IMG_1743IMG_1740

І з великою кількістю практики.
Власне, якщо підбити підсумки по всьому курсу - то це необхідна теорія з доволі серйозним розбором, щоб зрозуміли всі, а потім багато-багато практики: перевірка працездатності свого тепловізору, фокусування, правильний вібир діапазону температур, щоб опанувати своїм приладом і вміти "вичавити" з нього все, на що він здатний, дійшовши до межі його можливостей.

IMG_1863 IMG_1747 IMG_1744

Отже, практика, практика й ще раз практика
...

IR008709 IR008706 IR008692

IR008684 IR008676 IR008673

Щоб навіть думати з точки зору тепловізора!

IR008705 IR008687

Й навчитися робити отримувати гарні зображення, що дозволять виділити деталі на межі можливостей твого приладу. До речі, для тепловізора "гарне" зображення - це зовсім не те, що для людини. Гарне зображення - це те, де ти можеш вгледіти найдрібніші деталі й розрізнити найменші відмінності температури там, де тобі треба.

IR008711 IMG_1786

Після завершення курсу - загальне фото.

IMG_1869

А в мене попереду ще були персональні зустрічі й персональний тренінг.

IMG_1857 IMG_1888

Власне щодо робочих вражень - тут усе. Колись може зроблю окремий допис просто про власні враження про Сан-Антоніо і США взагалі.
Коротко можу сказати, що там просто все інакше. Настільки інакше, що в перший день у мене був відвертий культурний шок. Я навіть не очікував такого, бо такого шоку не було навіть під час моєї найпершої поїздки за межі України.
Але все насправді дуже добре й цікаво.

На додаток невеличке тепловізійне фото площі біля Аламо - символу незалежності Техасу. Можна провести аналогію з нашими Крутами. Тільки під Крутами загинули й не змогли відстояти незалежність, а тут свою незалежність відстояли. Напевне тому й живуть тепер набагато краще за українців. Хоча й пройшли через нелегкі часи. Але саме тому й цінують свободу. Бо знають, скільки вона коштує.

IR008765 Alamo Square
Місія Аламо
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

November 2015

S M T W T F S
123456 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 20th, 2017 11:24 pm
Powered by Dreamwidth Studios