alexbard: (Default)
[personal profile] alexbard
До Челябінська зважаючи на різницю в часі дістався вже вночі. Вийшов до зали аеропорту - й одразу потрапив до обійм місцевих таксистів, які почали пропонувати свої послуги. Я їх неввічливо проігнорував, оскільки пам'ятаю свій негативний досвід в Омську. Дочекався багажу, підійшов до стійки виклику таксі, замовив... і мені дістався один з тих, що так налетіли на прибулих.
Він пожартував, що все одно до нього повернувся. Потім спитав, чому так неввічливо з таксистами поводжуся. Я йому пояснив, що вже кілька разів було, що наривався на надмірні ціни, тому принципово намагаюся уникати таксистів, що стоять на виході й щось пропонують. Краще вже через диспетчера замовити, навіть якщо це буду все одно дорого, принаймні з бугалтерією простіше розмовляти й звітувати, бо тоді в них до мене претензій немає.
Він теж поскаржився, що кілька таких "бомбіл" і серед їхньої братії є, тому й іншим через таких дістається.
Врешті довіз, я розплатився. Квитанцію мені видала ще диспетчерка.
Коли їхали - дивився навкруги. Місто справило важке враження. Дуже нагадало Запоріжжя. Особливо коли повз металургійний комбінат проїжджали і я відчув знайомі запахи. Спитав таксиста, які є ще підприємства окрім металургійного заводу. Їх тут виявилося багато.
Поселився в готелі. Готель за словами таксиста - один з гарних готелів у місті. Парк-Сіті. В принципі звичайні чотири зірки. Що здивувало - так це розмір кімнат.
Я вже давно звик до невеликих готельних кімнат. А оскільки зазвичай їжджу у справах, то найважливіше, щоб в готелі було ліжко з гарним матрасом, щоб нормально спати можна було, душ, стіл для роботи, стілець і зручно розташовані розетки. Тому такі великі номери, як були тут - відверто вразили. Якось на мій погляд здалися просто непотрібною розкішшю. Ще й дівчина від партнерів, яка бронювала номер, чомусь забронювала на мене... два номери на одну добу, а не один на дві. Сувора дівчина :).
Тому наступного дня перед семінаром довелося перебратися до іншого номеру, дорожчого й... ще більшого. З величезною ванною кімнатою, яка б сама по собі могла потягнути на цілий невеличкий готельний номер, та з величезною ванною, більше схожою на басейн. Я звик до своєї ванної, яку встановив вдома у Харкові під час ремонту - вона вже мені здавалася майже басейном - діти просто в ній плавали. А тут - моя домашня здалася маленькою.
Отже, я так і не зрозумів, навіщо мені такий великий номер. Проте, ціна цілком прийнятна для моєї фірми, тому й таке піде.
Семінар пройшов на диво жваво. Незважаючи на те, що реєстрацій було набагато менше, ніж хотілося, людей врешті прийшло майже стільки, скільки й у Санкт-Петербурзі. Слухачі реагували, задавали питання, а значить, таки слухали.
Хоча й міг би зробити краще.
Але це дивно. Завжди можна зробити краще. Але чомусь ті семінари, або роботу, які для себе оцінюєш як саме те, що й хотів зробити - часто не сприймаються іншими. І навпаки, те, що вважаєш за "стратку" - чомусь відзначають як щось надзвичайне. Прямо як у моєї дружини з приготуванням їжі: коли вона каже, що в неї щось не вийшло - то можна очікувати, що це буде дуже смачним :).
Ввечері директор компанії-дистриб'ютора провів прогулятися по Челябінську. Цікаво, що саме місто справило дуже гнітюче враження. Я б навіть сказав, що воно мене прибило так само, як колись Запоріжжя прибило <lj user="wlodek">а. Але люди приймали мене дуже приязно. І під час зустрічей наступного дня не помітив я чогось незвичайного. Тобто насправді так і не зрозумів, звідки пішло це інтернетрівське "Чєлябінскіє мужикі настолько сурови...". Не бачив тих суворих мужиків.
Ті, з ким спілкувався, дуже завзято розповідали про навколишню природу, про Уральські гори й гарні місця, де можна відпочити. При цьому самі ж казали, що в місті жити важко, бо кількість важкої промисловості дається взнаки.
Коли спитав, а чому й звідки пішло те гасло про "челябінських мужиків" - лише сумно посміхнулися, й сказали, що це прилипло тепер і від цієї сумнівної слави вже не здихатися. А розкрутила все це "Наша Раша". Воно може й смішно, але самим челябінцям не до сміху. Бо створює спотворений імідж.
Отаке знайомство з Челябінськом. Щодо роботи - там є де й над чим працювати. Тому думаю, що буду ще в цьому місті.
Може влітку вдасться виїхати з "суворими челябінськими мужиками" на їхні нахвалені озера :).

Date: 2012-09-22 08:51 pm (UTC)
From: [identity profile] wlodek.livejournal.com
Так, Челябінськ - то їхній варіант нашого Запоріжжя.
Місто - депресняк.

Date: 2012-09-22 08:52 pm (UTC)
From: [identity profile] alexbard.livejournal.com
Я ще раз повторюся, що у мене склалося не зовсім однозначне ставлення. Люди, з якими я спілкувався, не сприймали своє місто в такому депресивному сенсі, як багато хто в Запоріжжі. Можливо тому, що я все ж таки спілкувався з підприємцями, тобто з людьми, яки звикли за себе відповідати самостійно.

Date: 2012-09-22 09:45 pm (UTC)
From: [identity profile] groben.livejournal.com
Тут все просто. За радянських часів Челябінськ жив вельми бідно. Мої челябінські родичі кожне літо приїздили до нас та були в захваті від того, що в тодішньому Донецьку можна було без усіяких "талонів споживача" чи інших "карток" купити два три-сорти ковбаси та вершкове масло. Так, відстояти чергу, але купити просто за гроші. В тодішньому Челябінську це було практично неможливо. Таке паскудство з постачанням тривало там десятиріччями.

Тому порівняння з минулим для них не на користь минулого. На відміну від.

Date: 2012-09-22 09:51 pm (UTC)
From: [identity profile] alexbard.livejournal.com
Можливо.
Я бачив лише те, що зараз.
Таксист, який з аеропорту віз, скаржився, що "стеля" по ЗП в місті близько 30 тис. рублів. Але при цьому він не заздрить знайомим, що подалися до Москви: при ЗП в 50-60 тис. рублів після сплати аренди квартири залишається те саме. От і питають: навіщо їхати?
Я для себе на це питання вже відповів :).
Зважаючи на те, що на Росію чекають ще потрясіння, не впевнений, що в регіонах так буде довго тривати. Доки Росія існує як єдина держава, шанси на виживання й можливості в столиці, нажаль, будуть вищими.

Date: 2012-09-22 09:39 pm (UTC)
From: [identity profile] groben.livejournal.com
Бував у Челябінську. Пересуваючись містом вдень чомусь не міг позбавитися відчуття навколишньої всесвітньої порожнечі. В чому причина так і не зрозумів. Місто велике, забудоване, індустріальне, але якесь порожнє.

Навколишні озера там насправді гарні. Доводилося бувати влітку. Система з декількох з них взагалі могла б бути туристично привабливою - не гірше озер Фінляндії - якби не труби сумновідомої "сороковкі" (Челябінську-40) неподалік. :)

Date: 2012-09-24 07:45 pm (UTC)
From: [identity profile] mischko.livejournal.com
в мене тато вчивсь в Челябінську: ЧВВАКУШ

Він розповідав, що місцеві дівчата дуже "велись" на авіаторів, бо понад усе хотіли злиняти з міста :-)

Date: 2012-09-24 07:52 pm (UTC)
From: [identity profile] alexbard.livejournal.com
Ну тоді можна на будь-яких військових "вестись". Але на диво зараз такої "безнадьоги" серед наших партнерів не побачив. Хоча й скаржилися багато хто на те, що в принципі зарплатні мають чітку "стелю". Але й про те, щоб "вирватися до Москви" не сильно думали, бо "шило на мило" виходить по грошах.

Date: 2012-09-24 08:02 pm (UTC)
From: [identity profile] mischko.livejournal.com
Ну, якби там був військовий заклад, що готує підводників - то велись би на них. Просто дівчата фактично грали в лотерею - військового ж могли послати в таку жопу, що звідти і листа ніхто не відправить. Але бач - Челябінськ їм здававсь ще гіршим містом.

Date: 2012-09-24 08:10 pm (UTC)
From: [identity profile] alexbard.livejournal.com
Як казали в одному класичному радянському фільмі, щоб стати дружиною генерала треба спочатку з ним по Півночах-Сибірах поїздити...
Он мене зараз теж до не найкращого місця заслали. Так, військове містечко на 15 млн. душ із більш-менш стабільним постачанням харчу й одягу. А так - суворі лісові порядки й суцільні хижаки.
Але... Є сподівання, що може вдасться кудись далі вибратися.
І як то кажуть, поганий той солдат, що не мріє стати генералом :).

November 2015

S M T W T F S
123456 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 20th, 2017 11:25 pm
Powered by Dreamwidth Studios